Problem s prijavom - trebate pomoć?

Ako se ne možete prijaviti niti na jedno od web sjedišta CARNET-ov webmail, Loomen, e-Dnevnik, Postani student, imate problem s korisničkim podacima - pogledajte stranicu o prijavi.

Ako se na neka od navedenih web-sjedišta možete prijaviti, a na druga ne, pokušajte sami pronaći problem tako da se pokušate prijaviti na kritično web sjedište:

1. iz drugog preglednika na svom računalu
  2. s drugog računala
  3. s računala koje je na drugi način povezano na Internet.

Sad možda znate u čemu je problem, a, ako ne znate, pripremite se za prijavu problema.

Prijava problema

Da bismo vam mogli pomoći, morate nam opisati što vidite. Preporučamo da svoje bilješke pišete na računalu, na primjer u programu Word.

1. Napišite što ste željeli napraviti.

2. Opišite alat kojim ste radili:
    • operacijski sustav (npr. Windows 10, Windows 11, Android, iOS,...; ako možete, napišite i verziju)
    • web-preglednik – ime i verziju (npr. Firefox 96.0.2);
      verziju možete doznati tako da u web-pregledniku nađete točku izbornika Pomoć i O programu.

3. Popišite koje ste korake napravili u pokušaju dolaska do rješenja.

4. Ako vam se na ekranu javljaju neke poruke ili bilo kakav drugi čudni rezultat, uhvatite slike ekrana u koraku neposredno prije problema i nakon prikazivanja problema na jedan od sljedećih načina:
    • hvatanjem slike ekrana (na primjer, programom Izrezak i skica te lijepljenjem u tekst koji ste pripremili)
    • fotografiranjem slike ekrana i lijepljenjem slike u tekst.

Opis problema možete dostaviti na dva načina:

• pošaljite mailom prof. Cvitković na adresu maja.cvitkovic@znategdje.hr (sa svog službenog maila)
  • pohranite na neko uvijek dostupno mjesto i javite se prof. Cvitković u školi (ponedjeljkom, utorkom, srijedom i četvrtkom od 950 do 1220 i od 1405 do 1450).

surpriseOve se smjernice razlikuju od smjernica za pisanje eseja jer vas vode pri pisanju vašeg prvog krimića:

• točke 1 i 2 su uvod,
  • točka 3 je zaplet,
  • točka 4 vrhunac,

a krivca ćemo odrediti i rasplet dopisati zajedno.

Ostale su razlike u odnosu na pisanje eseja:

• možete pisati u natuknicama
  • možete u tekst uključiti slike.