Upisi (prijam) u dom

Podaci na ovoj stranici se ažuriraju čim dobijemo podatke od Ministarstva i Grada, obićno u svibnju ili početkom lipnja za sljedeću školsku godinu.

Upisi se provode na web-sjedištu domovi.e-upisi.hr.

Učenici se upisuju u dom na temelju zajedničkog Natječaja za prijam učenika srednjih škola u učeničke domove Grada Zagreba (dokument za 2023./24., objavljen na Službenim stranicama Grada Zagreba i pretvoren u PDF oblik) koji se zasniva na Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja (dokument za 2023./24.) za odgovarajuću školsku godinu.

Broj slobodnih mjesta u našem domu za školsku godinu 2023./2024.:

• 16 mjesta za učenike
  • 18 mjesta za učenice.

Cijenu boravka i prehrane u domu određuje također Ministarstvo odlukom koju donosi za pojedina razdoblja. Trenutačno aktivna odluka je Odluka o utvrđivanju cijene usluga smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima u 2023. godini.

Više o učeničkim domovima općenito možete naći na službenim stranicama Ministarstva, a detaljnije informacija o našem domu na ovom web-sjedištu.

Kriteriji za upis u dom

Molimo učenike i roditelje da dobro prouče uvjete natječaja (dokument za 2023./24.) i sve materijale sa stranice domovi.e-upisi.hr da bi uz prijavu mogli priložiti sve dokumente na temelju kojih učenik može ostvariti bodove ili ostvariti izravan upis.

Ljestvica poretka kandidata kandidata za prijem u dom određuje se na temelju uspjeha učenika u prethodnom obrazovanju, vladanja učenika u prethodnoj školskoj godini (ako je učenik ranije boravio u domu), materijalnog položaja učenika i njegove obitelji, ostalih kriterija specificiranim u natječaju za upis u učeničke domove te posebnim uvjetima navedenim na stranici domovi.e-upisi.hr.

Prema navedenim uvjetima Ministarstva učenici Športske gimnazije imaju pravo na dodatnih 15 bodova pri upisu u dom (2023./24.).

Ako se na kraju ljestvice poretka nalazi veći broj učenika s jednakim brojem bodova te se svi zbog ograničenog kapaciteta doma ne mogu upisati u dom, učenici će se dodatno rangirati prema sljedećim kriterijima – redom:

1. prosjek ocjena
  2. ocjena iz vladanja
  3. socijalni status
  4. imovinski cenzus.

Na navedeni se način upisuju isključivo učenici prvih razreda. Učenici viših razreda se upisuju na temelju zamolbe koje će biti razmatrane ako nakon jesenskog kruga u domu ostane slobodnih mjesta.

Postupak prijave

Upisi se odvijaju u ljetnom upisnom roku te, ako se ne popune sva mjesta, i u jesenskom.

Upisi u sve učeničke domove u Hrvatskoj obavljaju se u isto vrijeme, ove godine putem sustava domovi.e-upisi.hr.

Svaki će se učenik moći prijaviti u nekoliko učeničkih domova – slično kao što se prijavljuje za upis u srednju školu.

Ljetni upisni rok (2023./2024.)

Najvažniji su rokovi dani u tablici, a svi u natječaju za upis učenika u učeničke domove:

Početak prijava učenika u sustav 3. srpnja
Prijava odabranih učeničkih domova 10. – 13. srpnja
Ispis i zaprimanje potpisanih prijavnica 13. – 14. srpnja
Objava konačnih ljestvica poretka 17. srpnja
Upis u učenički dom i potpisivanje ugovora (osobno u domu) 18. – 19. srpnja
od 8 do 15 sati

Jesenski upisni rok (2023./2024.)

Ako će ostati slobodnih mjesta, upisi će biti organizirani od 28. kolovoza (početak prijave učenika u sustav) do 1. rujna (dostava dokumenata učeničkom domu).

Postupak upisa (2023./2024.)

Prije upisa roditelj/skrbnik i učenik ispunjavaju zdravstveni upitnik. Za ispunjavanje upitnika učenik se treba prijaviti svojim korisničkim imenom s domene skole.hr – jednako kao za upise. Ako učenik do sada u školi nije upotrebljavao sustav Microsoft 365, mora prvo posjetiti stranicu info.carnet.hr te tamo, pod Pošta i usluge u oblaku, aktivirati račun.

Pedagoški dio upisnog postupka završava predajom upisnice koju su potpisali učenik i roditelj/skrbnik.

Pravno se učenik smatra primljenim u dom tek kad tajništvo Športske gimnazije pohrani potpisani i ovjereni ugovor. Ugovor sa Ustanovom, Športskom gimnazijom, sklapa roditelj / skrbnik na sljedeći način:

1. osobno preuzima ugovor u tajništvu škole
  2. solemnizira ugovor kod javnog bilježnika
  3. potpisani i ovjereni ugovor osobno predaje u tajništvu škole.

Svi se koraci moraju provesti u vrijeme upisa u učenički dom, 18. ili 19. srpnja od 8 do 15 sati.

Upisno povjerenstvo

U upisno povjerenstvo za šk. god. 2023./2024. imenovani su:

• Mile Milas (mile.milas [pri] skole.hr) — predsjednik povjerenstva
  • Marta Čargo Pinčar (marta.cargo [pri] skole.hr)
  • Dubravka Novarlić (dubravka.novarlic [pri] skole.hr).

Zainteresirani za informacije o upisu mogu poslati upit članovima povjerenstva.