Važni linkovi

Imate li
problem s prijavom
?

Ulaz u virtualne učionice:

Upute za razne online nastavne aktivnosti

Najava predstavljanja projekta „Nepoznata rijeka – život Save uzvodno i nizvodno od Zagreba“
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 5. 2. 2020.

U petak, 7. veljače 2020. u 13.15 sati u holu Športske gimnazije održat će se svečano predstavljanje projekta „Nepoznata rijeka – život Save uzvodno i nizvodno od Zagreba“.

Projekt  Športske gimnazije Zagreb „Nepoznata rijeka – život Save uzvodno i nizvodno od Zagreba“ prihvaćen je za financiranje na natječaju za male financijske potpore „UČENIČKE AKCIJE PROTIV KLIMATSKIH PROMJENA“ kojim Platforma za međugrađansku solidarnost CROSOL i Zaklada SOLIDARNA, kroz projekt „Prema otvorenoj, pravednoj i održivoj Europi u svijetu – Projekt predsjedanja EU 2019.-2021.”, potiču škole, učeničke domove i školske klubove u njihovom snažnijem javnom djelovanju tijekom predsjedanja Republike Hrvatske Vijećem EU od 1. siječnja do 30. lipnja 2020. godine.

Nositelj projekta je Športska gimnazija Zagreb, a partner na projektu Brodsko-ekološko društvo (BED).

Predstavljanje projekta prva je od brojnih aktivnosti koji će se provoditi do kraja lipnja 2020. godine.

Ukratko o projektu:

Edukacijom o klimatskim promjenama, važnosti zaštite voda i očuvanja biološke raznolikosti na primjeru rijeke Save želimo osposobiti mlade ljude, lokalnu zajednicu i širu javnost da aktivno sudjeluju u raspravama o europskim politikama i kreiranju svoje budućnosti. Naglaskom na međusektorskom pristupu (upravljanje vodama, zaštita prirode, javne službe, nevladine organizacije, primjer dobre prakse, lokalna zajednica) ovim Projektom učenici će dobiti širinu u sagledavanju problematike istog prostora na različite načine. Naši učenici - mladi sportaši, uz sportske uspjehe, važan su ambasador naše domovine Republike Hrvatske i na području očuvanja okoliša, prirodne baštine i zdravog života.

„The project  ʹTowards an open, fair and sustainable Europe in the world – EU Presidency Project 2019-2021ʹ is funded by the European Union and implemented by the Finnish NGO platform for developmnent Fingo, the Romanian platform Fond, the Croatian Platform CROSOL adn CONCORD, the European NGO Confederation for relief and development.“