Microsoft 365

Učenici, nastavnici i ostalo osoblje škole imaju pravo upotrebe programskog paketa Microsoft 365 (bivši Office 365), a jedini je uvjet da imaju važeće korisničko ime s domene skole.hr. Dakle, učenicima je dostupna dok su god učenici neke škole u Hrvatskoj i dok se obnavlja ugovor MZO-a i Microsofta.

Dodijeljena prava upotrebe su smanjena od siječnja 2025. i sad su prema tzv. licenci A1. Službene informacije o usluzi možete naći na CARNET-ovim stranicama.

Konkretno, svi koji imaju korisničko ime na domeni skole.hr mogu:

  • pristupati sustavu za pohranu podataka OneDrive, gdje korisnici imaju na raspolaganju 25 GB prostora za pohranu podataka ako su učenici, 50 GB ako su zaposlenici škola
  • upotrebljavati web-inačice alata iz paketa Microsoft 365 (Word, PowerPoint i dr.)
  • na svom računalu uz pomoć programa OneDrive imati mapu koja je trajno sinkronizirana s njihovom mapom u oblaku
  • preusmjeriti službenu elektroničku poštu na online alat Outlook, dostupan također iz paketa Microsoft 365 (oprez, preusmjeravnje može potrajati i dulje od jednog sata)
  • dijeliti podatke s drugim korisnicima iz svoje i drugih škola.

Pristup sustavu:

  • usluga mora biti aktivirana (na stranici info.carnet.hr, skupina CARNET id, poveznica Pošta i usluge u oblaku; aktivacija može potrajati i dulje od jednog sata)
  • korisnici koji su aktivirali račun pristupaju sustavu izravno, npr. putem adrese microsoft365.com.

Budući da većina korisnika u školi upotrebljava ove usluge u oblaku, za daljnje informacije obratite se profesorici informatike.

Skip to content