Projekti Erasmus+: “Dualna karijera” i „Sport i inkluzija“
Autor: Draženka Rajković Vrdoljak, 23. 11. 2020.

Športska gimnazija ove godine sudjeluje u dvama Erasmus+ projektima. “Dualna karijera“ polako se bliži kraju, a danas je počeo novi projekt „Sport i inkluzija“.

Završnica projekta “Dualna karijera – škola i sport”  uključuje implementaciju mentorskog programa razvijenog kroz projekt u praksi putem Mentoring Tool Kit knjižice.  Ideja voditelja projekta je organizacija virtualnog okruglog stola s predstavnicima sporta i/ili politike lokalne zajednice u siječnju 2021.
Novi projekt „Sport i inkluzija“ počeo je odabirom učenika sudionika te upoznavanjem sudionika s organizacijom rada i razradom tema. Sudionici toga projekta uz našu školu su Integrierte Gesamtschule Mannheim-Herzogenried, Mannheim (GER) i Liceul Tehnologic Dimitrie Leonida, Constanta (ROM).

Oba će se projekta odvijati prema dogovoru partnera putem digitalnih online platformi  Zooma i e-Twinninga zbog  pandemije virusa COVID-19. Učenici će sudjelovati jedan dan svakog mjeseca  (do veljače)  na videokonferenciji  od 9 do 16 sati.